#prezentációangolul #presentationinenglish #lámpalázoff
Vannak, akik ledermednek egy ilyen kérés után, majd minden eddigi tudásukat összeszedve próbálják egy éjszaka alatt behozni azt a lemaradást, amit az jelentett, hogy esetleg már hónapok, vagy évek teltek el anélkül, hogy egyrészt prezentációt készítettek volna, másrészt, hogy angolul kommunikáltak volna.
Így ez a két szó: „prezentáció” és „angolul” rémálomszerűen kiváltja a kezdeti sokkot, majd hősünk pánikszerűen próbál valamiféle segítséget keresni az internetet, munkatársaktól, haveroktól, egykori angoltanárától, könyvekből, stb … kisebb vagy nagyobb sikerrel. Másnap viszont kialvatlan és úgy érzi, hogy a csatát elveszítette, elesett.
Vannak, akiknek külön-külön nem jelent megpróbáltatást ez a két fogalom, hiszen szinte minden héten készítenek prezentációt és egyébként jól elcseverésznek a külföldi haverokkal is, ha szórakozásról, kirándulásról vagy éppen főzőcskézésről van szó.
De a két szó együtt már kisebb vagy nagyobb kihívást jelentő kombináció, ami bonyolítja a helyzetet.
Ezért építettem fel az „English for Presentations” című tréningemet, mely során a résztvevők gyakorlati útmutatást kapnak a prezentációk készítésével, előadásával és az ezzel összefüggő angol nyelvhasználattal kapcsolatban.
Részletezzük, hogy hogyan
- építsük fel a slide-okat,
- határozzuk meg a prezentáció időtartamát,
- győzzük le a lámpalázat,
- legyünk jelen a prezentáció során és ne veszítsük el a fókuszt,
- tegyünk megfelelő első benyomást,
- köszöntsük a közönséget, hogyan tartsuk velük a kontaktust; mi a szerepe a testbeszédnek,
- használjuk a hangunkat,
- beszéljünk „nehéz” témákról; milyen eszközöket használjunk,
- elemezzünk grafikonokat
- ne terheljük túl a közönségünket számadatokkal,
- vonjunk le a végén következtetéseket,
- válaszoljunk a váratlan kérdésekre,
- feleljünk kellemetlen kérdésekre,
- tegyünk megfelelő utolsó- és hosszan tartó benyomást, stb…
A tréning során sok-sok apró „trükköt” is elsajátítanak a résztvevők, amelyek magabiztosabbá teszik őket a prezentáció során – mind az előadásmódot, mind az angol nyelvet illetően.
A tréninget három szinten állítottam össze: azoknak, akik erős alapfokú nyelvtudással rendelkeznek, valamint a közép – és felsőfokú nyelvtudással rendelkezők számára.
Egy szintfelmérő után kiderül, hogy ki, milyen szinten van. Aztán kezdhetjük is a lámpaláz leküzdésének elsajátításával és a mindfulness módszerrel fűszerezett angol nyelvi prezentációs tréninget. 😊
coach.hheni@gmail.com
